Vyrobeno v EU

Vyrobeno v EU

CamiBOX je produkt
pocházející z Evropy
a Evropské unie

Verze:

Verze CamiBOX® - topologie

Získaná ocenení v ČR:

1. místo na Ambo 2009

Written by CamiBOX:

SECURINDEX 2011/6

ÁRGUS 2010/5

Security magazin 2008/5

CAMIBOX® - bezpečnost přenášená vzduchem

CAMIBOX-M3 CAMIBOX®

CAMIBOX® je profesionální stavebnicové řešení systému bezdrátového přenosu obrazu z IP CCTV kamer, v bezlicenčním pásmu, určené pro venkovní použití.

CAMIBOX® o produktu Brochure (brožura)
CAMIBOX® o produktu About (o produktu)
CAMIBOX® prezentace Prezentace produktu
CAMIBOX® produktový list Produktové listy a rozdíly verzí
CAMIBOX® návod k použití Návod k použití
CAMIBOX® prohlášení o shodě CE Prohlášení o shodě CE

Pokud jste firma, která požaduje kamerový systém dodat a nainstalovat, pokračujte zde: Informace pro spotřebitele.

Systém dokáže přenést data z mnoha IP kamer do jediného záznamového zařízení v malých ale i rozlehlých a prostorově členitých firemních areálech. Pro jeho variabilnost a snadnou rozšířitelnost je s oblibou používán i pro městské kamerové systémy.

Instalace nevyžaduje znalosti z oblasti přenosů dat v LAN sítích. CAMIBOX® proto mohou bez jakýchkoliv příprav začít používat i ty firmy, které doposud instalují kamerové bezpečnostní systémy založené na analogových přenosech.

CAMIBOX-M8 Celá přenosová síť je již v návrhu, ale i při instalaci jednoduchou skládačkou, která obsahuje tři základní stavební prvky:

 • Řídící jednotku "M" umístěnou na budovu se záznamovým zařízením
 • Libovolný počet klientských jednotky "C" do kterých se připojují kamery
 • A pokud někde není přímý dohled, tak jednotky "S", sloužící jako retranslační nebo slučovací body sítě.

Detailní popis všech prvků je obsažen v jednotlivých produktových listech.

Celý systém je dodáván na základě stručného zadání zcela nakonfigurovaný a podle přiloženého plánu stačí jeho části pouze upevnit na místo a připojit IP kamery. Zaměření jednotlivých bezdrátových spojů při oživování usnadňuje akustická signalizace kvality signálu.

Výsledná infrastruktura umožňuje přenést libovolná IP data. Tedy kromě obrazu z kamer je možné sítí přenášet obousměrný zvuk, řídící příkazy pro Speed-Dome kamery či stavové veličiny z čidel, atd. Jediné podmínky pro správné navržení zakázky s IP kamerami jsou podpora zvoleného typu kamery použitým záznamovým zařízením a dostatečná propustnost sítě v závislosti na počtu kamer při požadované kvalitě obrazu.

CAMIBOX® je určen do venkovního prostředí, jednotky jsou proto zcela odolné vůči evropským povětrnostním podmínkám a teplotám a nevyžadují žádné přídavné kryty či vyhřívání. Napájení jednotek je prováděno prostřednictvím tzv. Power Over Ethernet a to z rozvodné sítě, akumulátorů nebo solárních panelů.

Přenos informací je maximálně, dvojitě, zabezpečen. Protokol bezdrátového přenosu je proprietární a zároveň je přenos chráněn silnou šifrou. Je tedy téměř nemožné, aby se neoprávněná osoba nabourala do bezdrátového přenosu a získala obraz.

Datová kapacita sítě CAMIBOX® je nadstandardní. Do záznamového zařízení mohou být běžně přenášeny reálné datové toky 30-60 Mbps, což poskytuje prostor pro přenos nejkvalitnějšího plynulého obrazu z několika kamer, nebo obrazy ve standardní kvalitě z většího množství kamer. V řešeních s nasazením CAMIBOX-M4 a vyšší je možné do záznamového zařízení trvale přepravovat více jak 120 Mbps, což pokrývá požadavky i rozsáhlých instalací s desítkami kamer.

Dosah jednotlivých bezdrátových spojů mezi jednotkami je řádově stovky metrů a je dostatečný pro většinu použití a to i v rámci rozlehlejších areálů. V městských kamerových systémech, kde sledované území může být poměrně rozlehlé, tedy i jednotlivé spoje jsou delší než stovky metrů, jsou v systému doplněny přídavné antény, které dle typu umožňují spojení i na vzdálenosti desítek kilometrů.

Kromě nákupu je možné také celý systém zapůjčit, což z oblibou využívají např. stavební společnosti, které na přechodnou dobu týdnů ale i měsíců mohou rychle a levně zabezpečit celé staveniště.

Zápůjčky s předpokládaným odkupem využívají instalační firmy, které tak svým zákazníkům nabízejí možnost otestování celého řešení přímo v praxi ještě před zakoupením a ulehčí tak jejich rozhodování o jeho nasazení.

K zakázce je možné přiobjednat extra servis a to v případech, kdy zákazník požaduje maximální dostupnost služby. Tím je zajištěno, že v případě nahlášení poruchy bude na zvolené místo doručena náhrada poškozené jednotky v řádech hodin.

Vaše rozhodnutí o zařazení CAMIBOX® do projektů, vám dá jistotu snadné a rychlé instalace a spokojeného zákazníka, pro kterého jste s lehkostí dokázali realizovat na první pohled nemožné, nebo velmi těžko proveditelné.

Další informace hledejte prosím v prezentaci.

Zaujal vás systém CAMIBOX?

Distributor Instalujete nebo prodáváte CCTV?
Neváhejte prosím kontaktovat našeho distributora či obchodního zástupce. Je připravený pro vás zajistit:

 • Zodpovězení všech otázek, které nezodpověděla prezentace CAMIBOX.
 • Poskytnout vám další informace a propagační materiály.
 • Chcete systém vidět naživo?
  Dohodněte si předváděcí akci, na které si budete moci zařízení osahat i ověřit kompatibilitu s vámi používanými kamerami.
 • Nechte si vytvořit zkušební nabídku.
  Stačí, když zašlete náčrt situace, tedy např. areálu se zakreslenými body pro kamery a záznamové zařízení.
 • Navštivte referenční instalaci
  Domluvíme vám návštěvu u zákazníka ve vašem okolí, který takový systém používá. Vše uvidíte v reálném provozu.

Těšíme se na vaše dotazy a požadavky.

Informace pro spotřebitele

CAMIBOX-C3 Spotřebitel Pokud nejste instalační firma nebo obchod se zabezpečovací technikou, tedy jste koncový zákazník, plánujete zřídit kamerový systém, a kvalitní bezdrátový přenos CAMIBOX vás zaujal, prosíme vás o následující:

 • Kontaktujte prosím jednoho z obchodních zástupců a požádejte ho o výpomoc při hledání dodavatele celého kamerového systému.
 • Pokud jste již nalezli vhodného dodavatele CCTV,
  informujte ho prosím o možnostech a usnadnění, které poskytuje systém CAMIBOX. Výsledné řešení tak bude robustní, výkonné a s ohledem na nízkou časovou náročnost instalace i ekonomické.

Děkujeme.

© 2008-2011 Všechna práva vyhrazena