Wyprodukowano w UE

Vyrobeno v EU

CAMIBOX produktu
pochodzącego z Europy
i Unii Europejskiej

Wersja:

Verze CAMIBOX® - topologia

Nagrody w Czechach:

1 miejsce w Ambo 2009

Written by CAMIBOX:

SECURINDEX 2011/6

ÁRGUS 2010/5

Security magazin 2008/5

CAMIBOX® - bezpieczeństwo transmisji w powietrzu

CAMIBOX-M3 CAMIBOX® to profesjonalne modułowe rozwiązanie systemu bezprzewodowej transmisji obrazu z kamer IP CCTV, w nielicencjonowanym pasmie, przeznaczone do użytku zewnętrznego.

CAMIBOX® Brochure (broszura) Brochure (broszura)
CAMIBOX® About (o produkcie) About (o produkcie)
CAMIBOX® Prezentacja produktu Prezentacja produktu
CAMIBOX® Karty produktu i różnice wersji Karty produktu i różnice wersji
CAMIBOX® Instrukcja użytkowania Instrukcja użytkowania
CAMIBOX® Deklaracja zgodności WE Deklaracja zgodności WE

Jeśli macie firmę, która wymaga dostarczenia i zainstalowania systemu monitoringu, kontynuujcie tutaj: Informacje dla konsumentów.

System może przesyłać dane z wielu kamer IP do jednego urządzenia rejestrującego w małych, jak też dużych rozległych i przestrzennie różnorodnych obszarach firm. Dzięki jego zmienności i łatwej rozszerzalności popularnie jest wykorzystywany również w miejskich systemach monitoringu.

Instalacja nie wymaga wiedzy z zakresu transmisji danych w sieciach LAN. CAMIBOX® mogą więc bez jakichkolwiek przygotowań zacząć używać również te firmy, które do tej pory instalują kamerowe systemy zabezpieczeń oparte na transmisji analogowej.

CAMIBOX-M8 Cała sieć transmisji jest już w projekcie, ale również przy instalacji prostą składanką, która zawiera trzy podstawowe elementy składowe:

 • Jednostkę sterującą "M" umieszczoną na budynku z urządzeniem do rejestracji
 • Dowolna liczba jednostek klientckich "C", do których podłącza się kamery
 • A jeśli gdzieś nie ma bezpośredniego nadzoru, wówczas jednostki "S", służące jako przekaźnikowe lub scalające punkty sieci.

Szczegółowy opis wszystkich elementów jest zawarty w poszczególnych kartach produktowych.

Cały system jest dostarczany na podstawie skruconego zlecenia całkowicie skonfigurowany i zgodnie z załączonym planem wystarczy jego części wyłącznie przymocować w miejscu i podłączyć kamery IP. Skoncentrowanie poszczególnych bezprzewodowych połączeń przy uruchamianiu ułatwia akustyczna sygnalizacja jakości sygnału.

Powstała infrastruktura umożliwia przenoszenie dowolnych danych IP. Tak więc, oprócz obrazu z kamer istnieje możliwość przenoszenia przez sieć dwukierunkowy dźwięk, polecenia sterujące do kamer Speed-Dome czy wartości stanu z czujników, itp. Jedynymi warunkami do odpowiednio zaprojektowanego zamówienia z kamerami IP są wsparcie wybranego typu kamery przez zastosowane urządzenie do rejestracji i wsytarczająca przepustowość sieci w zależności od liczby kamer przy wymaganej jakości obrazu.

CAMIBOX® jest przeznaczony dla zewnętrznego środowiska, jednostki są dlatego w pełni odporne na europejskie warunki atmosferyczne i temperatury oraz nie wymagają żadnych dodatkowych osłon czy ogrzewania. Zasilanie jednostek odbywa się poprzez tzw. Power Over Ethernet, a to z sieci dystrybucyjnych, akumulatorów lub paneli słonecznych.

Przenoszenie informacji jest maksymalnie, dwukrotnie, zabezpieczone. Protokół bezprzewodowej transmisji jest zastrzeżony i równocześnie transmisja jest chroniona dobrym szyfrem. Jest więc prawie niemożliwe, aby nieuprawnion osoba włamała się do bezprzewodowej transmisji i uzyskała obraz.

Pojemność sieci danych CAMIBOX® jest nadstandardowa. Do urządzenia rejestrującego mogą być powszechnie przenoszone rzeczywiste strumienie danych 30-60 Mbps, co daje przestrzeń do transmisji najlepszej jakości czystego obrazu z kilku kamer, lub obrazy standardowej jakości z wielu kamer. w rozwiązaniach z wdrożonym CAMIBOX-M4 i wyższym jest możliwe do urządzenia rejestrującego trwale przesyłać ponad 120 Mbps, co spełnia wymagania nawet rozległych instalacji z dziesiątkami kamer.

Zasięg pojedynczych bezprzewodowych połączeń między jednostkami jest rzędu setek metrow i jest wystarczający dla większości zastosowań, a nawet w ramach rozleglejszych obszarów. W miejskich systemach monitoringu, gdzie monitorowany teren może być stosunkowo rozległy, a więc i poszczególne połączenia są dłuższe niż setki metrów, w systemie są uzupełnione dodatkowe anteny, które w zależności od rodzaju umożliwiają połączenia również na odległości dziesiątek kilometrów.

Oprócz zakupu istnieje również możliwość wynajęcia całego systemu, z czego bardzo chętnie korzystają np. firmy budowlane, które na okres przejściowy tygodni lub miesięcy mogą szybko i tanio zabezpieczyć całą budowę.

Wynajem z możliwością wykupu wykorzystują firmy instalacyjne, które swoim klientom oferują możliwość przetestowania całego rozwiązania bezpośrednio w praktyce jeszcze przed zakupem i ułatwienia podjęcia decyzji o jego wdrożeniu.

Do zamówienia można dodatkowo zamówić serwis a to w przypadkach, gdy klient potrzebuje maksymalną dostępność usług. To zapewnia, że w przypadku zgłoszenia awarii na wybrane miejsce będzie doręczony wymiana uszkodzonej jednostki w przeciągu godzin.

Wasza decyzja o włączeniu CAMIBOX® do projektów da Wam pewność łatwej i szybkiej instalacji oraz zadowolonego klienta, dla którego łatwo zrealizowaliście na pierwszy rzut oka niemożliwe, lub bardzo ciężko wykonalne zadanie.

Aby uzyskać więcej informacji, proszę spojrzeć do prezentacji.

Zinteresował Was system CAMIBOX?

Distributor Instalujecie lub sprzedajecie CCTV?
Proszę nie wahajcie się skontaktować z naszym dystrybutorem lub Przedstawicielem Handlowym. Jest przygotowany zapewnić Wam:

 • Odpowiedź na wszystkie pytania, na które nie odpowiedziała prezentacja CAMIBOX.
 • Zapewnić Państwu dalsze informacje i materiały promocyjne.
 • Chcecie widzieć system na żywo?
  Zorganizujcie prezentację, na której będzie można urządzenie dotykać i sprawdzić kompatybilność z używanymi przez Was kamerami.
 • Poproście o stworzenie oferty wstępnej.
  wystarczy, że wyślecie zakres sytuacji, a więc np. obszaru z zaznaczonymi punktami dla kamer i urządzenia rejestrującego.
 • Odwiedzcie instalację pokazową
  Umówimy Wam wizytę u klienta w Waszej okolicy, który wykorzystuje taki system. Zobaczycie wszystko podczas rzeczywistej eksploatacji.

Czekamy na Państwa pytania i wnioski.

Informacje dla klientów

CAMIBOX-C3 Spotřebitel Jeżeli nie jesteście firmą instalacyjną lub punktem handlowym z techniką zabezpieczeń, jesteście więc klientem końcowym, planujecie wdrożyć system monitoringu, a wysokiej jakości bezprzewodowa transmisja CAMIBOX Was zainteresowała, prosimy więc:

 • Skontaktujcie się proszę z jednym z przedstawicieli handlowych i poproście go o pomoc przy znalezieniu dostawcy całego systemu monitoringu.
 • Jeśli już znaleźliście odpowiedniego dostawcę CCTV,
  poinformujcie go proszę o możliwościach i ułatwieniach, które oferuje system CAMIBOX. Uzyskane rozwiązanie będzie wówczas solidne, wydajne z punktu widzenia na niską czasochłonność instalacji i ekonomiczne.

Dziękujemy.

© 2008-2015 Wszystkie prawa zastrzeżone