Vyrobené v EU

Vyrobené v EU

CamiBOX je produkt
pochádzajúci z Európy
a Európskej únie

Verzie:

Verze CamiBOX® - topologie

Written by CamiBOX:

SECURINDEX 2011/6

ÁRGUS 2010/5

Security magazin 2008/5

Získaná ocenení v ČR:

1. místo na Ambo 2009

CamiBOX® - bezpečnosť prenášaná vzduchom

CamiBOX-M3 CamiBOX® je profesionálne stavebnicové riešenie systému bezdrôtového prenosu obrazu z IP CCTV kamier, v bezlicenčnom pásme, určené pre vonkajšie použitie.

CAMIBOX® Prezentácia produktu Prezentácia produktu
CamiBOX® produktové listy Produktové listy a rozdiely verzií
CamiBOX® návod na použitie Návod na použitie
CamiBOX® prehlásenie o shode CE Prehlásenie o shode CE

Pokiaľ ste firma, ktorá požaduje kamerový systém dodať a nainštalovať, pokračujte tu: Informácie pre spotrebiteľa.

Systém dokáže preniesť dáta z mnohých IP kamier do jedného záznamového zariadenia v malých ale aj rozľahlých a priestorovo členitých firemných areáloch. Pre jeho variabilnosť a ľahkú rozšíriteľnosť sa s obľubou používa aj pre mestské kamerové systémy.

Inštalácia nevyžaduje znalosti z oblasti prenosov dát v LAN sieťach.. CamiBOX® preto môžu bez akýchkoľvek príprav začať používať aj tie firmy, ktoré doteraz inštalujú kamerové bezpečnostné systémy založené na analógových prenosoch.

CamiBOX-M8 Celá prenosová sieť je už v návrhu, ale aj pri inštalácii jednoduchá skladačka, ktorá obsahuje tri základné stavebné prvky:

 • Riadiacu jednotku "M" umiestnenú na budovu so záznamovým zariadením
 • Ľubovoľný počet klientskych jednotky "C" do ktorých sa pripájajú kamery
 • A ak niekde nie je priamy dohľad, tak jednotky "S", slúžiacé ako retranslačné alebo zlučovacie body siete.

Detailný popis všetkých prvkov je obsiahnutý v jednotlivých produktových listoch.

Celý systém je dodávaný na základe stručného zadania úplne konfigurovaný a podľa priloženého plánu stačí jeho časti len upevniť na miesto a pripojiť IP kamery. Zameranie jednotlivých bezdrôtových spojov pri oživovaní uľahčuje akustická signalizácia kvality signálu.

Výsledná infraštruktúra umožňuje preniesť ľubovoľné IP dáta. Teda okrem obrazu z kamier je možné sieťou prenášať obojsmerný zvuk, riadiace príkazy pre Speed-Dome kamery alebo stavové veličiny z čidiel, atď. Jediné podmienky pre správne navrhnutie zákazky s IP kamerami sú podpora zvoleného typu kamery použitým záznamovým zariadením a dostatočná priepustnosť siete v závislosti na počte kamier pri požadovanej kvalite obrazu.

CamiBOX® je určený do vonkajšieho prostredia, jednotky sú preto úplne odolné voči európskym poveternostným podmienkam a teplotám a nevyžadujú žiadne prídavné kryty alebo vyhrievania. Napájanie jednotiek sa uskutoční prostredníctvom tzv. Power Over Ethernet (PoE) a to z distribučnej siete, z akumulátorov alebo zo solárnych panelov.

Prenos informácií je maximálne, dvojito, zabezpečený. Protokol bezdrôtového prenosu je proprietárný a zároveň je prenos chránený silnou šifrou. Je teda takmer nemožné, aby sa neoprávnená osoba nabúrala do bezdrôtového prenosu a získala obraz.

Dátová kapacita siete CamiBOX® je nadštandardná. Do záznamového zariadenia môžu byť bežne prenášané reálnej dátové toky 30-60 Mbps, čo poskytuje priestor pre prenos najkvalitnejšieho plynulého obrazu z niekoľkých kamier, alebo obrazy v štandardnej kvalite z väčšieho množstva kamier. V riešeniach s nasadením CamiBOX-M4 a vyššie je možné do záznamového zariadenia trvalo prepravovať viac ako 120 Mbps, čo pokrýva požiadavky aj rozsiahlych inštalácií s desiatkami kamier.

Dosah jednotlivých bezdrôtových spojov medzi jednotkami je rádovo stovky metrov a je dostatočný pre väčšinu použití a to aj v rámci rozľahlejších areálov. V mestských kamerových systémoch, kde sledované územie môže byť pomerne rozľahlé, teda aj jednotlivé spoje sú dlhšie ako stovky metrov, sú v systéme doplnené prídavné antény, ktoré podľa typu umožňujú spojenie aj na vzdialenosti desiatok kilometrov.

Vaše rozhodnutie o zaradení CamiBOX® do projektov, vám dá istotu jednoduchej a rýchlej inštalácie a spokojného zákazníka, pre ktorého ste s ľahkosťou dokázali realizovať na prvý pohľad nemožné, alebo veľmi ťažko realizovateľné.

Dalšie informace hľadajte prosím v prezentacii.

Zaujal vás systém CamiBOX?

Distribútor Inštalujete alebo predávate CCTV?
Neváhejte prosím kontaktovať našho distribútora či obchodného zástupcu. Je pripravený pre vás zaistiť:

 • Zodpovedanie všetkých otázok, které nezodpovedala prezentácia CamiBOX.
 • Poskytnúť vám ďalšie informácie a propagačné materiály.
 • Chcete systém vidieť naživo?
  Dohodnete si predvádzaciu akciu, na ktorej si budete môcť zariadenie prezrieť aj overiť kompatibilitu s vašimi používanými kamerami.
 • Nechajte si vytvoriť skúšobnú ponuku.
  Stačí, ak zašlete náčrt situácie, teda napr. areálu so zakreslenými bodmi pre kamery a záznamové zariadenie.
 • Navštivte referenčnú inštaláciu
  Dohodneme vám návštevu u zákazníka vo vašom okolí, ktorý takýto systém používá. Všetko uvidíte v reálnej prevádzke.

Tešíme sa na vaše pripomienky a požiadavky.

Informácie pre spotrebiteľov

Spotrebiteľ Pokiaľ nieste inštalačná firma alebo obchod so zabezpečovacou technikou, teda ste koncový zákazník, a plánujete zriadiť kamerový systém, a kvalitný bezdrôtový prenos CamiBOX vás zaujal, prosíme vás o následujúce:

 • Kontaktujte prosím jedného z obchodných zástupcov a požiadajte ho o výpomoc pri hľadaní dodavateľa celého kamerového systému.
 • CamiBOX-C3 Pokiaľ ste už našli vhodného dodávateľa CCTV,
  informujte ho prosím o možnostiach a uľahčeniach, ktoré poskytuje systém CamiBOX. Výsledné riešenie tak bude robustné, výkonné a s ohľadom na nízko časovú náročnosť inštalácie aj ekonomicky.

Ďakujeme.

© 2008-2011 Všechna práva vyhrazena